Najlepsze pomysly na wlasny biznes

Najlepsze pomysly na wlasny biznes

Sie 28
Najlepsze pomysly na wlasny biznes

Złożoność, że będzie daleko poza możliwości jakiegokolwiek aktualnego oprogramowania do planowania łańcucha dostaw lub narzędzi do rozwiązania. Wymiar ludzki jest po raz kolejny stanie się najważniejsza, ale tym razem w dodatek do najlepszych narzędzi do planowania łańcucha dostaw.

Chociaż powyższy wygląda prawdziwy szkic smutku i zniechęcenia scenariuszu, to naprawdę nie jest bardziej inny niż nawigacyjną odpowiednik manewrowania ładunkiem super-tankowiec przez Cieśninę Malakka, w porównaniu do warunków jesteśmy bardzo zadowoleni w ciągu ostatniej dekady.

Ludzka pomysłowość, wolę i upór zawsze zwyciężył najbardziej do pokonania barier. W porównaniu z niektórymi bardziej zewnętrznych wstrząsów, takich jak tsunami czy susze, obecna sytuacja jest nieco bardziej oswojony i „samo-stworzone”. To prowadzi nas do kluczowej kwestii – co jest rozwiązaniem?

Wierzymy, że te dwie rzeczy, które wyznaczają drogę wyjścia z dylematu wychodził przez korporacje są dziś – Przywództwo i łańcuchów dostaw; stąd tytuł tego artykułu. Dlaczego? Nawet w najlepszym kierownictwa czasów jest postrzegane jako klucz czynnikiem różnicującym wśród najskuteczniejszych firm i ich mniej efektywnych rówieśników. Wszystkie badania (np Sobel, Collins itp) zwraca uwagę, że w trudnych czasach potrzeba dobrego przywództwa staje się najważniejsza, jeśli nie jedynym, czynnikiem różnicującym. Łańcuchów dostaw, z drugiej strony, ma inną rolę do odegrania. Po raz pierwszy w historii ludzkości zarządzania łańcuchem dostaw end-to-end, stało się możliwe w ciągu ostatnich 20-30 lat. Zasady konkursu zmieniły się na zawsze po tym. My już nie polują samotnie. Tylko ci, którzy uczą się organizować w symbiotycznych współpracujących konkurencyjne relacji z innymi będzie skutecznie konkurować w przyszłości. Jednak łańcuchów dostaw przyszłości będą bardzo różne, że statycznych, Uni-wymiarowej łańcuchów dostaw z przeszłości.
Artykuł napisany przez: