Podatek

Podatek

Podatek

Nikt nie lubi płacić podatków. Większość z nas uważa, że podatki w Polsce są za wysokie. Państwo pobiera różne podatki, mimo to drogi są dziurawe, służba zdrowia kuleje a bezrobocie nie spada. Wysokość podatków jest zatem nieadekwatna do sprawności działania państwa. Politycy zapewniają, że robią co mogą, aby uszczuplić administrację, odchudzić wydatki państwa, zrewidować wydatki. Po wyborach okazuje się jednak, że administracja rozrasta się, bo trzeba zatrudnić swoich.

Poprzedników nie można zwolnić, bo wiążą ich umowy. Winni są poprzednicy, a pieniędzy w budżecie jest coraz mniej. Na konferencjach prasowych politycy ubolewają na stanem państwa, zapewniają wszystko, co w ich mocy, jednak gdy kamery zgasną robią swoje. Wiedzą, ze po wyborach może się zmienić okna lubuskie sytuacja polityczna, a wyborcy są kapryśni. Nie liczy się interes społeczny i państwa, tylko interes partyjny i rodzinny.

W końcu jak powiedział poseł Eugeniusz Kłopotek „rodzina musi gdzieś pracować”. Co racja, to racja. Spółki skarbu państwa nadają się do tego idealnie.

Artykuł napisany przez: http://dobryalkomat.pl